Nepriklausomybės nuo ACTA diena

Šiandiena, t.y., liepos 4 d., yra ypatinga ne tik tuo, kad šiandien yra JAV nepriklausomybės diena, tačiau šiandien Europos Parlamentas pirmą kartą ES istorijoje atmetė tarptautinės teisės aktą visiems žinimą kaip ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), kurį visomis išgalėmis palaikė Europos Komisija. ES piliečiai pasiekie šiokią tokią nepriklausomybę nuo Europos Komisijos biurokratų! Iš esmės tai reiškia ACTA pabaigą Europoje, nors neabejoju, kad ACTA feniksas dar bus gaivinamas kitomis formomis. Beje, Lietuvos atstovai Europos Parlamente dėl ACTA balsavo nevieningai – konservatoriai nebalsavo prieš, o tik susilaikė. kam įdomu, balsavimo rezultatus galite rasti čia (žr., balsavimą 7 klausimu).

Kita įdomi naujiena, susijusi su technologijų teise yra šiandien paskelbtas ES Teisingumo teismo sprendimas (priimtas 2012 m. liepos 3 d.) UsedSoft (UsedSoft GmbH v Oracle International Corp) byloje C‑128/11.

ESTT išaiškino, kad teisėtai įsigytos kompiuterių programų licencijos gali būti laisvai parduodamos antrinėje civilinėje apyvartoje. Išaiškintos Direktyvos 2009/24/EB (t.y., Direktyvos 91/250/EEB su pakeitimais) nuostatos, kurios tokios teisės tieisogiai nenumatė. Tiek vartotojas fizinis asmuo, tiek verslininkas galės laisvai paerduoti jam nereikalingų kompiuterių programų licencijas, jeigu jam pačiam nelieka galimybės naudotis tokia programa. Tas ypač aktualu verslininkams, kurie nutraukia veiklą, turėdami brangias verslo valdymo programų licencijas.

JAV prekyba panaudotomis kompiuterių programomis jau seniai yra įteisinta ir įprasta, tuo tarpu Europoje iki šiol šiuo klausimu aiškumo nebuvo. Kompiuterių programų licencijų pardavimą teisių turėtojai buvo linkę laikyti savo išimtine teise. Taigi, įmestas dar vienas akmenukas į “išimtinių ir neliečiamų” teisių gynėjų daržą.

Visą UsedSoft sprendimą galite rasti čia.

Beje, senokai nieko nerašiau, tam buvo įvairių priežasčių, tarp jų – semestro pabaiga, kelionės į konferencijas (sudalyvavau 2 tarptautinėse konferencijose), atostogos ir kt. Pasistengsiu artimu laiku atsigriebti, nes įvairių temų jau prisikaupė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.