Programinės įrangos įsigijimas versle

Savo praktikoje didžiausią patirtį esu sukaupęs patariant dėl programinės įrangos įsigijimo ir su tuo susijusių paslaugų verslo organizacijose, taip pat sprendžiant ginčus dėl įsigytos programinės įrangos ir paslaugų. Programinė įranga dažniausiai įsigyjama tokiais būdais: Kiekvienas iš šių būdų gali būti dar kombinuojamas su papildomomis paslaugomis, pvz. techninio palaikymo, atnaujimo ir pan. Visais atvejais, absoliučiai būtinos …

Kada verta registruoti prekių ženklus?

Praėjusį kartą rašiau apie tai, kad prekių ženklai yra labiausiai pervertintos intelektinės nuosavybės teisės. Daugeliu atvejų jie gali būti pakeisti pigesnėmis ir paprastesnėmis alternatyvomis, vis dėl to kai kuriais atvejais strategiškai registruojami prekių ženklai yra naudingi. Jei yra galimybė produktą ar paslaugą registruoti kaip patentą ar dizainą, tam turėtų būti teikiama pirmenybė prieš prekių ženklų …

Prekių ženklai yra labiausiai pervertintos intelektinės nuosavybės teisės

Prekių ženklai yra beprasmis pinigų švaistymas! Skamba kaip erezija, ypač visuotinio dėmesio intelektinės nuosavybės teisėms ir jų pabrėžiamam reikalingumui kiekviename verslo žingsnyje fone. Analizuojant Lietuvos ar bet kuriuos kitos jurisdikcijos prekių ženklus krenta į akis tai, kad dauguma kažkada pateiktų registruoti prekių ženklų yra nebesaugomi – pasibaigę (nepratęsti), atmesti, palikti likimo valiai (neapmokėti) ir pan. …

Ar galima apsaugoti idėjas?

Dažnai sulaukiu klausimų ir prašymų patarti kaip apsaugoti idėjas. Bendriausia prasme – idėjos yra nesaugomos. Tai fundamentalus principas. Nei autorių teisė, nei patentai idėjų nesaugo. LR Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 5 str. sako: Autorių teisių objektais nelaikomi: 1) idėjos, procedūros, procesai, sistemos, veiklos metodai, koncepcijos, principai, atradimai ar atskiri duomenys; 2) teisės aktai, oficialūs …