Lietuva išplėtė, o Ispanija panaikino laikmenų ir įrangos mokesčius

Ispanija pirmoji ES realizavo ESTT Padawan sprendimą ir visiškai panaikino laikmenų ir įrangos mokesčius. Vietoje jų, nuspręsta nustatyti kompensaciją autorių teisių ir gretutinių turėtojams už asmeninį atgaminimą iš valstybės biudžeto.

Toks sprendimas įrodo, jog ESTT padawan sprendimas negali būti įgyvendinamas paliekant visuotinį laikmenų ir įrangos apmokestinimą didmenos lygyje, ką padarė Lietuvos Seimas 2011 m. gruodžio 21 d. priimtu Autorių teisių ir gretutinių teisių pakeitimo ir papildymo įstatymu. Laikom kumščius, kad Prezidentė tokio įstatymo nepasirašys ir šis įstatymas neįsigalios. Ispanų įstatymas įsigaliojo nuo 2012 m. sausio 2 d., taigi jie aplenkė Lietuvą.

Primintina, kad ESTT Padawan sprendimas priimtas byloje būtent dėl Ispanijos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymų aiškinimo. Ispanai susivokė, kad laikmenų ir įrangos apmokestinimo chaosas jiems patiems tieisog nenaudingas . Trumpalaikėje perspektyvoje manau, kad jie smarkiai išlos laimėdami pvz. Prancūzijos vartotojus (Prancūzijoje laikmenų ir įrangos mokesčiai vieni didžiausių ES).

Kadangi žmonių judėjimas tarp Ispanijos ir Lietuvos taip pat nemenkas, tikėtina kad lietuvaičiai netruks pasinaudoti proga Ispanijoje įsigyti atpigusį iPadą ar iPhoną, tuo būdu “balsuodami” prieš bandomus nustatyti laikmenų ir įrangos mokesčius Lietuvoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *